Jak wybrać idealny lokal na biuro?

Jednym z warunków prowadzenia działalności gospodarczej jest znalezienie atrakcyjnego lokalu użytkowego, który zapewni dobry dostęp do potencjalnych klientów. Jak znaleźć pomieszczenie na biuro?

Klient musi widzieć

Lokale usługowe rządzą się innymi prawami niż te, które przeznaczone są na biura. Lokal usługowy powinien znajdować się na parterze i być widoczny z daleka. Lokal użytkowy, który przeznaczony jest na biuro nie musi być na parterze, ale co jest niezmiernie ważne musi być dobrze widoczny dla klientów.

Lokale użytkowe na biuro mogą znajdować się również na wyższych piętrach budynku. Ważne jest umieszczenie reklamy, która pozwoli potencjalnym klientom zlokalizować firmę. Dużą zachętą do wynajęcia pomieszczenia jest możliwość umieszczenia banera reklamowego w oknie, na balkonie czy elewacji budynku.

Wielkość lokalu użytkowego

Kolejnym elementem, nad którym trzeba się zastanowić wybierając lokal użytkowy Warszawa jest jego metraż.

Firma reklamowa, kancelaria notarialna, czy firma PR potrzebują przestrzeni, w której nie tylko można spokojnie, w ciszy pracować nad dokumentami. Dodatkowa przestrzeń musi być przeznaczona na miejsce, w którym będą przyjmowani klienci. Warto zatroszczyć się o osobny pokój, który pozwoli na ustawienie stołu, przy którym może zasiąść więcej osób.

Firmy takie, jak biuro rachunkowe, które często przechowują część dokumentów klientów musi zagwarantować sobie dodatkowe miejsce na gromadzenie segregatorów. Warto mieć pokoje, w których ustawione zostaną szafy na dokumenty.

Wielkość lokalu użytkowego musi być dostosowana do ilości pracowników. Warto również wcześniej zastanowić się czy korzystniejsza jest duża przestrzeń, na której powstanie open space, czy raczej oddzielne pokoje, gdzie pracownicy będą pracować samodzielnie.

Nie każdy zawód pozwala na pracę w otwartej przestrzeni. Kancelaria adwokacka czy notarialna jest miejscem, w którym poruszane sprawy mają charakter osobisty i wymagają poufności. Agencja reklamowa jest miejscem, w którym pomoc innych jest bardzo dobrym doświadczeniem, a burza mózgów całego zespołu może przynieść świetne efekty.