Funkcjonalnie, przytulnie i tanio

Nawet przy niedużym budżecie możliwe jest wzniesienie wymarzonego domu, w którym będzie można komfortowo dożyć późnej starości. Jeśli ktoś planuje mieszkać pod jednym dachem ze swoimi dziećmi i starszymi rodzicami, może wybrać mały dom z poddaszem. Pozwala to na wydzielenie dwóch stref, dzięki czemu wszyscy będą zadowoleni. Takie domy są funkcjonalne, tanie w budowie, można postawić je nawet na niewielkiej działce. Wszystko to przekłada się na spore oszczędności pieniędzy i czasu. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt domu, który będzie dostosowany do potrzeb użytkowników i spełniać niezbędne wymagania.

Projekty małych domów z poddaszem coraz chętniej wybierane

projekt-domu-calineczka_3

Polacy bardzo często wybierają małe domy z poddaszem ze względu na ich funkcjonalność, przytulność i energooszczędność. Nie trzeba wcale kupować dużej działki po to, aby móc postawić budynek z parterem i piętrem. W przypadku niedużego domu z poddaszem wystarczy mała czy nawet wąska działka. Można też dołożyć do tego garaż i ogródek, aby stworzyć sobie idealne warunki do komfortowego życia z całą rodziną. Obecnie przebierać można w projektach o powierzchni użytkowej do 100 m2. Wbrew pozorom dla wielu osób okazuje się być to całkowicie wysterczającą przestrzenią, w której można czuć się komfortowo i swobodnie. To właśnie dzięki poddaszu użytkowego taki dom może stać się wymarzonym lokum dla rodziny składającej się od trzech do aż sześciu osób.

• Niewielka powierzchnia jest ekonomicznym rozwiązaniem. Mniejszy dom to oczywiście niższe koszty inwestycyjne. Jest on tańszy w budowie. Nawet w przypadku powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 100 m2mozliwe jest zaplanowanie przestrzeni w sposób funkcjonalny i komfortowy.
• Zastosowanie dużych przeszkleń, otwartej strefy dziennej i jasnej gamy kolorystycznej we wnętrzach pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń.
• Parter stanowi strefa dzienna, a w niej salon, jadalnia, kuchnia, łazienka. Często na parterze usytuowane są pomieszczenie gabinetowe czy gościnne, kotłownia i spiżarnia.
• Poddasze z kolei jest strefą nocną, gdzie mieszczą się sypialnie i łazienka. Często jest też osobne pomieszczenie przeznaczone na garderobę.