Jak wykorzystać płytki ceramiczne w wystroju wnętrza łazienki?

W łazienkach płytki ceramiczne mogą być doskonałym rozwiązaniem. Warunki występujące w łazienkach sprawiają, że materiały odporne na wilgoć, zabrudzenia są w stanie doskonale się sprawdzić. Do takich materiałów można niewątpliwe zaliczyć płytki tubądzin.

Płytki ceramiczne to bardzo uniwersalne materiały. W pracach wykończeniowych są wykorzystane zarówno wewnątrz jak też na zewnątrz budynków. Wynika to z dostępu do materiałów oferujących bardzo różne parametry techniczne. Dodatkowo kafelki są powszechnie wykorzystywane we wnętrzach budynków użyteczności publicznej, budynkach firmowych oraz domach prywatnych.

Jakie typy płytek można znaleźć na rynku?

Do zastosowania w warunkach domowych nadają się takie typy płytek jak:

  • gres
  • terakota
  • glazura.

W łazienkach warto postawić na materiały, które nie tylko oferują wyjątkowy sposób prezentowania się, ale są również odporne na zabrudzenia czy działanie wody. Zwrócić uwagę należy na parametr nasiąkliwości, który powinien być niski, a także na parametr odporności na zabrudzenia. Wpływa to na łatwość usuwania nawet trudnych do usuwania plam.

Dekoracje czy wielkoformatowe płytki

Jeśli chce się stworzyć oryginalne wnętrza można postawić na mozaikę, która może doskonale sprawdzić się na ścianach. Takie kafelki można zastosować choćby w okolicach kabiny prysznicowej czy wokół wanny. Jest to doskonały materiał do wydzielania stref, a także tworzenia ozdobnych pasów. Wielkoformatowe płytki to duże kafle. Można denudować się na materiały imitujące między innymi beton czy kamień. Generalnie występują w stosowanej kolorystyce. Układając płytki Tubądzin z Home 100 można tworzyć jednolite płaszczyzny, które pozwalają stworzyć spokojne wizualnie wnętrze. Dodatkowo można je układać bez konieczności stosowania fugowania, co bywa ważne w miejscach, gdzie chce się ukryć fugi.