Na co zwrócić uwagę, wybierając świetlną girlandę?

Girlandy świetlne przestały być już traktowane wyłącznie jako oświetlenie zewnętrzne, a stały się kolejnym dekoracyjnym elementem wyposażenia wnętrz. Już teraz dekorują liczne wystawne salony, nowoczesne młodzieżowe pokoje i romantyczne sypialnie. Odpowiednio wybrane za każdym razem sprawią, że pomieszczenie wyda się nieco przytulniejsze i zdecydowanie milsze dla oka.

Po pierwsze – długość

Jeżeli girlanda świetlna ma pozwolić na efektywne rozjaśnienie konkretnej przestrzeni, a jest to w końcu jej podstawowa i najważniejsza funkcja, musi być dostosowana do tej przestrzeni pod względem rozmiaru. Trzeba spojrzeć na jej długość. Najpierw należy ją wyznaczyć na podstawie wielkości miejsca, w którym chce się ją umieścić. Można sprawdzić po prostu jego długość, a następnie dodać do niej ok. 10% tej długości. Girlanda nie może być zbyt krótka, gdyż w takim przypadku nie utworzy ona atrakcyjnych paraboli, a stanie się prostą linią o mało atrakcyjnym wyglądzie.

Po drugie – typ zasilania

Tutaj do wyboru są dwie podstawowe opcje. Girlanda może być tradycyjnie podłączana do gniazdka i zasilana prądem elektrycznym, ale może też działać na baterie i nie wymagać tego podłączania do gniazdka. Który wariant jest lepszy? To już zależy od tego, gdzie taką girlandę chce się umieścić. Jeżeli ma być ona punktem świetlnym dla ogrodu lub chce się ją wykorzystać na jakiejś imprezie plenerowej, zwykle lepszym pomysłem będzie wybór modelu na baterie. Z kolei w przypadku zdobienia domowych wnętrz częściej poleca się girlandy świetlne z kablem. Są one praktyczniejsze, bo mogą działać przez cały czas i nie wymagają wymieniania w nich baterii. Jedyny problem jest z nimi taki, że aby dobrze się prezentowały, trzeba zadbać o to, by ten dołączony do nich kabel pozostał niewidoczny (należy po prostu jakoś go sprytnie schować).

Po trzecie – ogólny design

Nie da się też ukryć, że girlanda nie ma być tylko i wyłącznie kolejnym źródłem światła. Oczekuje się od niej tego, że zdoła ona udekorować otaczającą ją przestrzeń, a by tak się stało, musi mieć odpowiedni design. Warto na pewno poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z różnymi wariantami świetlistych łańcuchów. Mają one różnorodne kształty, długości, kolory i dodatkowe elementy zdobnicze. W sezonie świątecznym najmodniejsza staje się girlanda świetlna wypełniona cotton balls, czyli uzupełniona kolorowymi kulkami przypominającymi choinkowe bombki. Świetnym stylem chwalą się też girlandy z gołymi żarówkami. One akurat są propozycją nowoczesnej dekoracji, odnajdującej się m.in. w aranżacjach loftowych.