Jakie meble balkonowe są godne uwagi?

Oryginalne meble balkonowe mogą okazać się idealną wizytówką każdej posesji, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Producenci oferują swoim klientom nie tylko metalowe i drewniane meble tarasowe. Coraz większą popularność zdobywają także rewelacyjne meble z tworzywa sztucznego, czy też meble z wikliny i ponadczasowego rattanu. 

Na jaki materiał postawić?

Każdy z powyżej wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Jeżeli chodzi o trwałość, to największym zainteresowaniem mogą pochwalić się meble metalowe. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na modele, które są zabezpieczone specjalnym preparatem antykorozyjnym. Najlepszą alternatywą dla metalowych mebli są meble wykonane z tworzywa sztucznego. Osoby, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na design, powinny postawić na drewniane meble balkonowe. Pamiętać należy oczywiście o tym, że naturalne drewno wymaga systematycznej pielęgnacji. Najbezpieczniejszym wyborem są meble, które są fabrycznie zaimpregnowane. Najlepszymi parametrami mogą pochwalić się meble wykonane z drewna egzotycznego. Godne polecenia jest niesamowite drewno tekowe, akacjowe i eukaliptusowe. Drewno egzotyczne może pochwalić się dużą odpornością na pleśń i różnorodne szkodniki.

Ponadczasowe meble z wikliny i rattanu

Zadania dekoracyjne doskonale spełniają meble balkonowe wykonane z wikliny i rattanu. Przy tych materiałach pamiętać należy o tym, że należy chronić je przed wilgocią i deszczem. Jeżeli balkon jest zadaszony, to nie powinno być problemu z ich przechowywaniem. Aby zwiększyć komfort użytkowania warto dokupić poduszki wyściełające. Najlepszym wyborem są poduszki ze zdejmowaną poszewką, które można swobodnie prać. Wiklinowe meble są uniwersalne, dlatego też idealnie pasują do tradycyjnej i nowoczesnej architektury. Aby zapobiec szarzeniu drewna warto postawić na olejowanie.