Jakie żarówki LED wybrać do opraw halogenowych?

Wybranie porządnych opraw halogenowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać do nich odpowiednie żarówki LED, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Dużym błędem wielu osób jest wybieranie klasycznych żarówek z dużym i małym gwintem (E27 i E14)

O czy należy pamiętać?

Instalując nowoczesne oprawy halogenowe można zdecydować się na różne rodzaje żarówek halogenowych. Największym zainteresowaniem cieszą się oprawy do żarówki GU10 albo MR16 (o średnicy 50 mm). Wielu producentów oferuje oprawy halogenowe do których pasować będą żarówki MR11 i GU11 (o średnicy 35 mm). W obu modelach opraw można korzystać nie tylko z żarówek zasilanych napięciem sieciowym 230 V, ale również z bezpiecznych żarówek 12 V. Pamiętać należy o tym, że oprawy halogenowe nie posiadają oczywiście własnego źródła światła. Oprawy zaprojektowane są w taki sposób, aby można było szybko dokonać wymiany w przypadku awarii. Poprzez wymianę żarówki można dopasować oprawy do każdego wnętrza. Godne uwagi są ruchome oprawy, dzięki którym można swobodnie regulować kąt padania światła.

Dlaczego warto postawić na oprawy halogenowe?

Oprawy halogenowe dostępne są w wielu odsłonach, dlatego też idealnie sprawdzą się w mieszkaniach prywatnych i komercyjnych. Jeżeli chodzi o sam materiał to można wybrać oprawy ze stali, aluminium albo rewelacyjnego szkła. W łazience i kuchni najlepiej sprawdzą się oprawy halogenowe o podwyższonym stopniu szczelności IP44. Dyskretne oprawy są łatwe w utrzymaniu czystości. Dla wielu inwestorów największym atutem może okazać się bardzo atrakcyjna cena.

Moda na nowoczesne halogeny do podbitki

Nowością na rynku są specjalne halogeny zewnętrzne do podbitki. Halogeny LED wykonane są w całości z wodoodpornej oprawy, o klasie szczelności IP65, dzięki czemu poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Oprawy zewnętrzne do podbitki można oczywiście wyposażyć w dowolne żarówki LED o średnicy 50 mm. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne żarówki zasilane napięciem 230 V. Nowoczesne żarówki LED emitują zdecydowanie więcej światła od tradycyjnych żarówek, a co najważniejsze wyróżniają się mniejszym poborem energii elektrycznej. Do wyboru jest wiele ciekawych kształtów i kolorów, dzięki czemu można wybrać dekoracyjne oprawy do ozdobienia domu. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne oprawy od renomowanych producentów, które w całości wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.