Planujesz montaż płyt kartonowo-gipsowych? Wybierz klej gipsowy

Płyty kartonowo-gipsowe pozwalają na tworzenie różnych rodzajów zabudów w domach, mieszkaniach i w innych budynkach. Można montować je na kilka sposobów, między innymi z użyciem klejów. Jaki klej należy wtedy zastosować?

Jak kleić płyty kartonowo-gipsowe?

Za pomocą płyt kartonowo-gipsowych można wykonać zabudowę ścian, sufitów i innych przestrzeni. Aby trwale je zamontować, stosuje się między innymi klej gipsowy – więcej.

Klej tego typu powstaje jako mieszanina gipsu z dodatkami, między innymi włóknami celulozy. Ma on postać sypką, dlatego przed rozpoczęciem prac należy w odpowiednich proporcjach zmieszać go z wodą.

Dlaczego warto stosować kleje gipsowe?

Wśród najważniejszych zalet klejów do płyt kartonowo-gipsowych można wskazać:

  • bardzo dużą siłę wiązania materiałów
  • szybkie wiązanie materiałów ze sobą
  • łatwe i szybkie nakładanie – klej po wymieszaniu z wodą ma konsystencję gładkiej pasty
  • długa trwałość dzięki sypkiej konsystencji – przygotowuje się tylko potrzebną ilość

Jak stosować klej do płyt kartonowo-gipsowych?

Za pomocą kleju gipsowego można wykonać montaż płyt kartonowo-gipsowych szybko i wygodnie.

W celu rozrobienia kleju należy zmieszać jego porcję wraz z wodą. Najlepiej nie przygotowywać od razu całego opakowania kleju, ponieważ zachowuje on swoje właściwości przez około 30 minut.

Dla produktu jak klej gipsowy zastosowanie jest także znacznie szersze niż tylko montaż płyt kartonowo-gipsowych. Można też używać go do montażu innych elementów gipsowych, na przykład sztukaterii. Inne zastosowanie kleju gipsowego to klejenie listew aluminiowych na narożnikach ścian.

Ile kosztują kleje gipsowe do klejenia płyt kartonowo-gipsowych?

Za artykuł jak klej gipsowy cena wynosi zwykle około 20-30 zł za opakowanie 20-25 kg. Dostępne są także mniejsze opakowania.

Aktualne ceny kleju gipsowego można sprawdzić na stronach internetowych oraz w lokalnych sklepach budowlano-wykończeniowych.