Oryginalne płytki 60×120 matowe czy z połyskiem?

Producenci płytek mają w swojej ofercie sprzedażowej modele matowe, jak i również z połyskiem. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru.

Co warto wiedzieć?

Jak wspomniano we wstępie na półkach sklepowych można znaleźć płytki szkliwione o błyszczącym oraz matowym wykończeniu. Nowością na rynku są płytki 60×120 z półmatowym wykończeniem, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Jeżeli chodzi o matowe płytki, to są one doskonałym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności preferują aranżacje w minimalistycznym stylu. Matowe płytki 60×120 wyglądają bardzo naturalnie i estetycznie, dlatego też idealnie pasują do większości mebli łazienkowych. Zabrudzenia na matowych płytkach są mało widoczne, ale pamiętać należy o tym, że są one dość trudne do usunięcia. Problemy pojawiają się przede wszystkim przy dość porowatych płytkach.

Płytki połyskujące

Osoby, które poszukują płytek do łazienki bez okna powinny rozejrzeć się za modelami z połyskiem, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się doskonale. Jak powszechnie wiadomo błyszczące powierzchnie odbijają i rozpraszają światło, dzięki czemu łazienka wygląda bardzo czysto. Błyszczące płytki 60×120 cenione są także ze względu na swój dekoracyjnych charakter. Jak wspomniano powyżej błyszczące płytki brudzą się zdecydowanie szybciej, ale co najważniejsze bardzo łatwo z nich usunąć wszystkie przebarwienia. Jest to dobry wybór dla tych osób, które nie chcą marnować swojego cennego czasu na szorowanie płytek.

Gdzie kupić płytki

Największy wybór płytek jest oczywiście w sklepach internetowych, które mogą pochwalić się także bardzo atrakcyjnymi cenami. Pamiętać należy jedynie o tym, aby inwestować w płytki od renomowanych producentów.