Wielkie tak dla domu na wąską działkę z garażem

W zależności od tego, jakiego kształtu i jakich wymiarów jest nasza działka, trzeba dobrze przemyśleć wybór projektu domu. Większe ograniczenia czekają na inwestorów z niezbyt szeroką działką, gdzie liczy się każdy dostępny metr kwadratowy. Nawet w takim przypadku można pozwolić sobie na posiadanie udogodnienia w postaci garażu. Zamiast jednak wybierać obiekt wolnostojący, który wiąże się z dodatkowymi kosztami i metrami, dużo korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się być projekt domu na wąską działkę z garażem.

Dlaczego warto zbudować dom na wąską działkę z garażem?

Sposobem na zaoszczędzenie miejsca na swojej posesji i jednocześnie zyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej jest zdecydowanie się na projekty domów na wąską działkę z garażem. Rozwiązanie to jest korzystne dla inwestorów pod wieloma względami.

• Taniej jest wybudować dom z garażem wkomponowanym w bryłę budynku niż takiego wolnostojącego.
• Garaż zespolony z domem to możliwość lepszego wykorzystania powierzchni posiadanej działki. Zaoszczędzone miejsce pozwala na cieszenie się większym ogrodem.
• W przypadku garażu nie jest potrzebne dobre doświetlenie jego wnętrza, dlatego śmiało może być usytuowany w najmniej nasłonecznionym miejscu, czyli od strony północnej.
• Mając garaż w tym samym budynku, możliwe jest swobodne przemieszczanie się. Można wybrać, czy chcemy wchodzić do garażu przez bezpośrednio przejście typu pomieszczenie gospodarcze czy nie.
• Garaże zespolone z domem podlegają niższej sumie opodatkowania niż ma to miejsce w przypadku garażu wolnostojącego.
• Mając garaż w bryle budynku, można liczyć na dużą wygodę. Zyskujemy swobodny dostęp do części mieszkalnej, co ułatwia przenoszenie zakupów z samochodu.
• Garaż znajdujący się w tym samym budynku może pełnić różne funkcje. Można wykorzystać go nawet jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, przechowywać w nim sprzęty ogrodowe.