Płytki heksagonalne w kuchni

Płytki heksagonalne to taki rodzaj płytek, które doskonale odnajdą się w każdym wnętrzu. Możliwości ich eksponowania jest naprawdę sporo, stąd też coraz częściej znajdziemy je także w kuchni.

Płytki w kuchni

płytki heksagonalne w kuchni

Płytki o tym oryginalnym kształcie zwykle świetnie sprawdzają się w kuchni, na posadzce albo na ścianie nad blatem. To takie typowe ich rozmieszczenie, choć bardziej odważne osoby z powodzeniem mogą umieścić płytki też na innych ścianach. Kiedy zależy nam na tym, aby płytki znajdowały się w kilku miejscach, bardzo ważne jest, aby zróżnicować je pod kątem wielkości. Zabawa wielkością sprawia, że wnętrze wydaje się ciekawsze i dynamiczne. Ponieważ tego płytki są bardzo wyrazistym elementem dekoracyjnym, stąd też bardzo ważne jest, aby w kuchni nie robić im konkurencji. W kuchni doskonale sprawdzi się jednakowo mozaika heksagonalna lub jednobarwne płytki/. Dla odważnych rewelacyjnie reprezentuje się też połączenie płytek heksagonalnych w kolorze czerni i bieli – https://home100.pl/plytki-heksagonalne.

Gra formą

Płytki o kształcie heksagonów są doskonałym elementem aranżacyjnym. By uzyskać jak najlepszy efekt i po prostu je wyeksponować, zazwyczaj zaleca się, by były one układane tylko na fragmencie ściany czy podłogi, w sposób przypominający, jakby były one „rozsypane”. Specyficzny, regularny kształt na pewno nie wprowadzi do pomieszczenia zamieszania. Kiedy z kolei chcemy bawić się rozmiarami, wówczas warto też postawić na jednolitą paletę kolorystyczną (albo ciemne, albo jasne kolory), co sprawi, że pomieszczenie nabierze elegancji, a do tego też optycznie je powiększymy. Heksagony do płytki idealne dla kreatywnych osób.