Lampy ścienne – hit czy kit?

W ostatnim czasie coraz więcej klientów powraca do tego, by w swoich wnętrzach montować lampy ścienne. Przez długi okres lampy sufitowe, lampy podłogowe oraz lampki stołowe wyparły ten model oświetlenia, gdyż uznawane było za nie funkcjonalne, trudne w montażu i mało ozdobne. Dlaczego teraz trend na nie powrócił? Co warto wiedzieć o takich lampach? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Lampy ścienne – czy do każdego wnętrza?

Przeglądając aktualne magazyny wnętrzarskie oraz blogi znanych projektantów wnętrz można dostrzec, iż ten rodzaj lamp naprawdę może prezentować się modnie i nowocześnie. Szczególnie lampy ścienne sprawdzają się w klimatycznych loftowych pomieszczeniach, w przestronnych glamourowych salonach, w gustownych jadalniach oraz w bardzo przytulnych kuchniach. Tego typu oświetlenie idealnie uzupełnia światło główne znajdujące się w danym pomieszczeniu. Ponadto, może być także używane jako miejscowe oświetlenie konkretnych mebli, obrazów, dekoracji itp.

Jakie lampy ścienne wybrać?

W sklepach z oświetleniem można znaleźć dość sporo różnorodnych lamp ściennych, które zaskakują nowoczesnym designem, świetnym wykonaniem oraz dbałością o detale. Klienci najczęściej decydują się na modne lampy w dość subtelnych, stonowanych kolorach, które zachwycają prostotą i minimalizmem. Wówczas można ich użyć więcej we własnych wnętrzach, gdyż nie gryzą nie i nie „bałaganią” nadto przestrzeni. U wielu znanych i doświadczonych producentów lamp można znaleźć dość spory wybór takiego asortymentu w bardzo przystępnych cenach. Klienci znajdą tam efektowne lampy na ściany za około 100 zł do 400 zł.

Materiał ma znaczenie

Szukając konkretnych lamp warto przyjrzeć się z czego wykonane są dane modele. Najlepiej jest postawić na materiały trwałe, solidne, które nie odkształcają się, nie blakną, nie niszczą po kilku latach. Obecnie dominuje trend na wszelkie lampy ścienne (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-scienne-174.html) wykonane z przezroczystego lub mlecznego szkła, z drewna, z metalu, stali a nawet z miedzi. Klienci tego typu asortyment idealnie potrafią wykorzystać praktycznie w każdym, stylowym wnętrzu. Większość z nich nawet stosuje je w miejscach publicznych takich jak choćby: restauracje, kawiarnie, hotele, biura, kancelarie. Dodatkowo, bez problemu można je wyczyścić, a gdy konkretne lampy znudzą się użytkownikom w danym miejscu – wiele osób znajduje dla nich zupełnie nowe miejsce. Dlatego też, tak ważne jest, by stawiać na asortyment klasyczny, uniwersalny, który bez prob