Dom dla młodej rodziny? Tylko do 100m2

Nie da się ukryć, że budowa domu jednorodzinnego to ogromna inwestycja. Jest ona tym bardziej dotkliwa wtedy, gdy dopiero zaczyna się życie rodzinne, jest się świeżo po ślubie lub niedawno narodziło się pierwsze dziecko. Czy oznacza to, że w takiej sytuacji można tylko pomarzyć o budowie własnego domu? Nic podobnego, ponieważ można wybudować jednorodzinny dom 100m2.

Dlaczego właśnie takie dom?

Dlaczego to właśnie projekty domów do 100m2 są tymi, którymi powinni się zainteresować początkujący inwestorzy, stawiający swój pierwszy w życiu dom dla swojej młodej rodziny? Jak łatwo się domyślić, najważniejszą kwestią jest w tym wypadku po prostu znacznie niższy koszt budowy.
Domy jednorodzinne do około 100m2 (zobacz), to najczęściej domy parterowe. Oznacza to, że nie tylko technologia ich budowy jest znacznie prostsza i tańsza, lecz w dodatku wymagająca o wiele krótszego czasu budowy. Przekłada się to na mniejsze koszta wynajęcia ekipy budowlanej, czy też zakupu materiałów budowlanych.
Dom o takich wymiarach powoduje jednocześnie to, że możliwe jest kupienie mniejszej, czyli tańszej działki, a także większa jej część może pozostać terenem zielonym, co z całą pewnością przypadnie do gustu dzieciom.

Czy ma on jakieś wady?

Niestety jak każdy inny dom, tak i również ten do 100m2, ma wady, o których trzeba pamiętać, gdy będzie się finalizowało inwestycje. Znajomość wad takiego projektu pozwoli nie tylko lepiej dobrać go do posiadanej sytuacji rodzinno-finansowej, jak i również nie popełnić kosztownego, wieloletniego błędu.
Zdecydowanie najważniejszą wada takiego domu jest jego nieco mniejsza intymność i dyskrecja istniejąca pomiędzy domownikami. W przypadku domu piętrowego jest ona na znacznie wyższym poziomie. Dodatkowo pamiętać trzeba, że jest to dom, który w zależności od projektu, może generować nieco większe koszta związane z ogrzewaniem. Niestety w przypadku domu parterowego, gdy znajdują się w nim duże pomieszczenia, ciepłemu powietrzu znacznie trudniej jest je równomiernie ogrzać, co wpływa rzecz jasna na wysokość rachunku.