Jak wybrać płytki do swej kuchni?

Pokryta ceramicznymi płytkami ściana to piękny wygląd oraz trwałość. Takie zestawienie zalet sprawia, iż coraz więcej osób decyduje się na wykończenie kuchennych ścian w taki właśnie sposób. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupach?

Do wyboru, do koloru

Płytki ceramiczne to wspaniała ozdoba kuchennego wnętrza, a coraz szerszy asortyment sprawia, iż każdy z nas może bez problemów znaleźć takie rozwiązanie, które idealnie pasuje do jego wnętrza. Szeroki wybór kolorów oraz wzorów pozwala bez problemu dopasować najlepsze w danym przypadku płytki kuchenne Tubądzin z www.home100.pl może oczarować miłośników ceramiki wieloma kolekcjami, dzięki czemu na kuchennej ścianie mogą powstawać fantazyjne wzory. Z płytek takich można stworzyć też praktyczne pasy nad zlewami lub blatami roboczymi, chroniąc w ten sposób najbardziej narażone na zabrudzenia fragmenty ściany, a jednocześnie tworząc praktyczną i miłą dla oka dekorację wnętrza.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do kuchni?

Piękny wygląd płytek jest sprawą bardzo ważną, jednak nie tylko tej kwestii warto poświęcić uwagę. By ściana w kuchni zachwycała również trwałością, warto sprawdzić zarówno klasę jakości wybieranych płytek, jak i klasę ścieralności. PEI 4 to klasa idealna do kuchni, w której czyszczenie ścian jest czynnością wykonywaną dość często. Warto też sprawdzić porowatość, od której zależy to, ile wody będzie pochłaniała dana płytka. W przypadku płytek ściennych idealna porowatość to E>10 i takich rozwiązań warto szukać. A co z wytrzymałością? Tu w przypadku płytek ściennych warto szukać takich które mają parametry utrzymujące się okolicach 15 megapaskali.

Trwałe i piękne płytki na ścianę mogą sprawić, iż nasza kuchnia nabierze wyjątkowego charakteru. To proste rozwiązanie, na które z pewnością warto postawić podczas urządzania kuchni.